Sibel Avcıoğlu Tekeş

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesinden mezun olduktan sonra Dokuz Eylül Üniversitesi Eğitim Fakültesi Pedagojik Formasyon ve İnsan Kaynakları Yönetimi eğitim programını tamamladı.

1995 yılında, Yaşar Holding bünyesinde, Türk Tuborg Bira ve Malt Sanayi’nde, insan kaynakları alanındaki kariyerine başladı. Ardından bir süre, yabancı dil ve insan kaynakları alanında eğitim almak için İngiltere'de yaşadı. İngiltere’deki eğitiminden sonra 1999 yılından itibaren, kariyerine İstanbul’da devam etti ve ilk olarak Autoliv Türkiye'de göreve başladı. Autoliv’in, Türkiye'de kurulumundan itibaren insan kaynakları yönetimi ve kalite sistemlerinin oluşturulması kapsamındaki, işe alım, performans yönetimi, eğitim gibi ulusal ve uluslararası tüm süreçlerinde yer aldı. Autoliv Tunus projesine liderlik etti.

2005 yılında, üretim sektöründen, bankacılık sektörüne geçiş yaptı. 2005-2008 yılları arasında, Garanti Bankası’nda, kişisel gelişim, yönetici geliştirme eğitimleri ile yurtdışı eğitimler ve konferanslardan sorumlu yönetici olarak görev yaptı. Garanti Yönetim Akademisi’ni yönetti.

2008 yılında, Doruk Grup Holding’in, perakendecilik sektöründe, Komşufırın markasını oluşturma hayaline ortak oldu ve önce İnsan Kaynakları Müdürü olarak başladığı görevine, İnsan Kaynakları Direktörü olarak devam etti. Komşufırın’da, İnsan Kaynakları Yönetim sistemlerinin kurulumu ve yürütülmesine liderlik etti. Ardından, Deriden firmasının İnsan Kaynakları Direktörü olarak görev yaptı. Evlilik sebebiyle ayrılarak Bodrum’a yerleşti.

Çalışma hayatı boyunca, İnsan Kaynakları Yönetimi, Yönetim Becerileri, Kişisel Gelişim alanında yurtiçi ve yurdışı pek çok eğitim ve konferansa katıldı.

Autoliv'de, oryantasyon ve kalite sistemleri alanında başlayan eğitmenlik deneyimini ise müşteri odaklı hizmet kalitesini artırmaya yönelik eğitimler ve İnsan Kaynaklarının Yönetimi alanında tasarlayıp verdiği Etkin Performans Yönetimi, Eğitim Yönetim Sistemi, Yetkinlik Bazlı Mülakat Teknikleri, Eğitimcinin Eğitimi, Yönetim Becerileri alanlarındaki eğitimler ile sürekli devam etti.

Halen, eğitim ve danışmanlık projeleri yürütmekte ve hobisi olan seramik sanatı alanında eğitimler alarak yeni ürünler tasarlamaktadır.

Uzmanlık alanları; İnsan Kaynakları Sistemleri ve Yönetimi, Kişisel Gelişim ve Yönetim Becerileri konuları üzerinedir.

Referanslarımız

Bize UlaşınBu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.Sosyal Medya :