Ömer Asaf Tosun


Eskişehir Anadolu Üniversitesi İktisat ve Fotoğrafçılık-Kameramanlık Bölüm’lerinden mezun oldu.

İş hayatına, sağlık sektöründe hizmet veren uluslararası bir firmanın Bölge Müdürlüğünde, Bölüm Şefi olarak başladı. Ardından Otel Müdürlüğü görevinde yer aldı. 1990 yılında ise ticaret hayatına atıldı.

Fotoğraf serüvenine, 1986 yılında, Ankara Fotoğraf Sanatçıları Derneği’nde (AFSAD) eğitim alarak başladı. 1990’lı yılların ortalarına kadar faal olarak devam eden bu uğraş;  bir süre kesintiye uğradıktan sonra 2008 yılında, Fotoğraf Sanatı Kurumu’nda (FSK)  yeniden alevlendi. FSK çatısı altında ve diğer etkinliklerde fotoğraf gösterileri sundu. Çeşitli sergilerde ve jürilerde yer aldı.

Fotoğrafın yanı sıra uzun yıllardan beri edebiyat alanında da çalışmalar yaptı. Şiirleri, çeşitli dergilerde yayınlandı. İlk şiir kitabı olan “Ala Pranga”, 2015 yılında yayınlandı. Uluslararası Eskişehir Şiir Buluşması’nın konukları arasında yer aldı. Halen edebiyat alanındaki çalışmalarına devam etmektedir.

Beş yılı aşkın süredir Çankaya Üniversitesi’nde, Öğretim Görevlisi olarak görev yapmakta ve Güzel Sanatlar Birimi Ortak Dersler Bölümünde Fotoğraf dersleri vermektedir.

 

 

Referanslarımız

Bize UlaşınBu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.Sosyal Medya :