Orhan Kortun


1981 yılında, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, İktisat ve Maliye Bölümü'nü bitirdi.

Yapı ve Kredi Bankası’nda, kambiyo memuru olarak iş hayatına başladı. 1983 yılında, Goodyear Lastikleri TAŞ’de, Bölge Satış Temsilcisi, ardından, Petlas Lastik Sanayi A.Ş.’de Pazarlama uzmanı olarak çalıştı. Bu yıllarda, Devlet Planlama Teşkilatı Lastik Sektörü Komisyonunda, temsilci üye olarak görev aldı. 1988 yılında, Goodyear Lastikleri TAŞ’ye, Satış Müdürü olarak döndü. 1994 yılında, Weitnauer Trading Company-Türkiye’de, Genel Müdür Yardımcısı, 1996 yılında ise Kozmosan A.Ş.’de, Pazarlama Direktörü olarak görev aldı. 1997 yılında, tam zamanlı danışman olarak Sunways Airways’de, “International On Board Duty Free” Satış Departmanı’nın kuruluşunu, organizasyonunu, eğitimlerini gerçekleştirdi.

1998 yılında, Makro Medya Hizmetleri Reklam ve Organizasyon Ltd. Şti.’ni kurarak, reklam, iletişim, danışmanlık ve eğitim hizmetlerini, kendi şirketi bünyesinde sürdürmeye başladı. Bu dönemde, koçluk teknikleri eğitimlerini de tamamladı. 2014 yılında,  Kadir Has Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde, Dijital İçerik eğitimleri sunmaya başladı.

Çalışma hayatı boyunca, Lüksemburg, İsviçre, Almanya, Fransa ve Türkiye’de, satış, yöneticilik, kişisel gelişim, sunum, eğitici eğitimi konularında, yurtiçi ve yurdışında eğitim programlarına katıldı. Aynı yıllarda yine çok sayıda yurtiçi ve yurdışı firmalara, satış, bayi geliştirme, servis, ekip çalışması konularında eğitimler verdi. Bu dönemde, Aura Psikoterapi, Sanatla Tedavi ve Eğitim Merkezi bünyesinde düzenlenen kişisel gelişim programlarında hem eğitimler hem görevler aldı. 2000 yılından itibaren, gönüllü olarak Otistikler Derneği’ne iletişim, eğitim ve bilinçlendirme amaçlı hizmetler vermektedir.

Sahibi olduğu Macro Medya ile birlikte, eğitmen/moderatör kariyerine devam etmektedir. Uzmanlık alanları; Pazarlama, İletişim, Digital İçerik konuları üzerinedir.

 

 

Referanslarımız

Bize UlaşınBu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.Sosyal Medya :