Hakkımızda

Yıllar geçiyor ve hayat akıp gidiyor… Peki kendimize, yani  "bize" ne kadar özel zaman ayırıyor, kendimizi fark etmek ve hayatımızı daha mutlu bir yer yapmak adına ne kadar çaba harcıyoruz? Bazılarımız hiçbir zaman, bazılarımız aralarda yoklama vererek, bazılarımız bu önemli konuya düzenli çalışarak... Ancak; başarıyı yakalayabilmek, hedeflerimize ulaşabilmek, sağlıklı ilişkiler kurabilmek, istediğimiz kariyeri yapabilmek, mutlu bir çocuk yetiştirebilmek, dilediğimiz refah seviyesine ulaşmak,   gülümseyerek yaşayabilmek, ekibimizi doğru yönetebilmek, kendimizi tanıyarak mümkün olabilir.

Harvard Business School’un CEO’su Profesör Bill George, araştırma sonuçlarına göre “tanımlanmış liderlik özelliklerinden bahsemeyiz; kişilerin, kendilerini tanımasından ve kendilerine ait hayat hikayelerini anlamalarından bahsedebiliriz diyor.  Dünyaca ünlü araştırma, işe alım ve liderlik firmalarından Korn Ferry’nin yaptığı araştırmaya göre de kendinin kim olduğunun farkında olan yöneticilerin, kurumun performansına katkı yaptığını ortaya çıkardı. Yaklaşık 6.977 yönetici ve 486 firma ile ROR ve kişisel farkındalık üzerinden 3 yıl boyunca yapılan araştırmada, düşük performanslı şirketlerin yöneticilerinin %79’unun, düşük kişisel farkındalığa sahip oldukları ortaya çıktı. Yine Harvard Business Review’da, 2015 yılında yayınlanan araştırmaya göre yöneticilerin kişisel farkındalıklarının, ekibi ne kadar etkilediği paylaşıldı. Fortune 10 şirketlerinden, 58 ekip ve 300 yönetici ile yapılan bir araştırma bu. Aşağıdaki grafikteki verilere göre yöneticinin ekibini bu şekilde etkilemesi, şirket karlılığı sonuçlarını hesaplamak için oldukça açık bir veri sunuyor.

 

Peki çözüm var mı? Evet...

Biz, bu konuda kollarımızı sıvadık. "Kendimizi" keşfetmek ve "kendimizle yeniden tanışarak”, daha mutlu bir yaşama ulaşmak için dolu dolu programlar tasarladık. Hayatlara dokunmak, omuzlara bir el olmak istiyoruz.

Sunduğumuz eğitimlerin her birisi, “kendimize” adım atmayı sağlamak, rutini, alışkanlığı gösterip, bunun yerine ne koymak istediğimizi fark ettirmek üzerine kurulu.

Eğitmenlerimiz, pek çok tecrübeden geçen, uzun yıllar iş hayatının içinde olan, katılımcılarımızla başarmak istediklerimizi, kendi hayatlarında çoktan başarmış kişiler... Biz, birer eğitmen de değiliz aslında; moderatörüz. Eğitim vermekten öte, gelişimi modere ediyor, bunu yaparken de bilimsel bilgiler paylaşıyoruz.

Eğitim tasarımlarımızı yaparken, iş ortaklarımızın tüm özelliklerini göz önünde bulunduruyor, ulaşmak istedikleri hedeflere göre baştan yapılandırıyor ve her projeden önce eğitmenlerimizin fikir birliğini sağlıyoruz. Paralel sınıflarda eğitimler yapmamızı gerektiren projelerde, eğitimlerimizin her saatini her konusunu, aynı akışta, aynı zamanlamada uyguluyor, eğitmenler olarak birbirimizin kopyası oluyoruz.

Nasıl ilerliyoruz? Önce, katılımcılarımızın, kişisel farkındalıkları üzerinde çalışıyoruz. Bildiklerini sınamalarına yardımcı oluyor, bazen de doğru bildikleri yanlışları fark etmelerine aracılık ediyoruz. Beynin çalışma mekaniğini anlatarak, katılımcılarımızı öğrenmeye hazırlıyor, her adımda, kendilerini keşfetmeleri için yol gösteriyor, deneyimletiyor, uygulatıyoruz. Yaşıyorlar ve yaşadıklarından öğreniyorlar. Dene, hata yap, tekrar dene ve gerçek yaşama hazırlan ilkesiyle eğitim sunuyoruz. Eğlenceyi asla unutmuyor, en önemlisi de moderatör olarak bol bol geribildirim veriyoruz.

Eğitimden çıktıktan sonra katılımcılarımızın kafalarında binlerce karmaşık mesaja yer vermiyor, 1 ya da 2 ana mesajla ve daha önemlisi kendi davranışları hakkındaki farkındalıklarla onları uğurluyoruz. Bu farkındalıkların hem iş hem aile-sosyal yaşantı üzerine olmasına özen gösteriyoruz.

Eğitimlerin sonuçlarına önem veriyoruz. İş ortaklarımızla birlikte ROI seviyesi dahil ölçümler yapıyoruz.

Biz, eğitim firması olmaktan öte, iş hayatından gelen kişiler olarak, iş ortaklarımıza, partner olmak niyetindeyiz. 15 yıla yaklaşan geçmişimizde hep böyle yaptık ve bu şekilde devam etmeyi benimsiyoruz.

Sizin için yapabileceklerimiz konusunda, telefonumuz ve mailimiz hep ulaşılabilir durumda…

Görüşmek üzere

Referanslarımız

Bize UlaşınBu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.Sosyal Medya :