Sinem Çoğun


1998 yılında, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık Bölümü’nden mezun oldu. Ardından, aynı üniversite ve bölümde yüksek lisansa devam etti.

Genelkurmay Başkanlığı’nda, proje uzmanı olarak görev aldıktan sonra 1999 yılında, Garanti Bankası’nda çalışmaya başladı. Management Trainee eğitiminin ardından, Eğitim Merkezi’nde, Performans Danışmanı olarak görevine devam etti. Yıllar itibariyle işkollarının, Genel Müdürlük’ün ve iştiraklerinin gelişimi, eğitim tasarımları, eğitim teknolojileri, eğitim ölçümleri, yetenek yönetimi, performans merkezli eğitim yapısı, üniversitelerle işbirliği, eğitim sistemsel alt yapısı, maliyet yönetimi, bütçe ve analiz konuları üzerinde, farklı unvanlarla, Bankadaki çalışma hayatına devam etti. Bu dönemde, Bankanın pek çok projesinde yer aldı. Eğitim Yöneticiliği görevinden, 2011 yılında ayrıldı.

Ardından, Eğitim Müdürü olarak Finansbank’a geçiş yaptı. Eğitim Müdürlüğü’nün, tüm eğitim ve ekip yapısının ve eğitim merkezinin yeniden kurulması üzerine çalıştı. Bu dönemde yine Bankanın pek çok projesinde görev aldı. 2016 yılı sonunda, Eğitim Müdürlüğü görevi sonrası, kariyerine yeni bir yön çizdi.

Çalışma hayatı boyunca, yurtiçi ve dışında, eğitim, yöneticilik, kişisel gelişim ve bankacılık konuları üzerine pek çok eğitime ve konferansa katıldı. Konuşmacı olarak da pek çok çalışmada, konferansta ve üniversitede görev almanın da etkisi ve keyfiyle, eğitim dünyasının farklı bir alanında çalışmalarına devam etmeye başladı. Üniversitede okuduğu uzmanlık alanına, psikoloji üzerine çalışmalarına geri döndü. Halen, psikanaliz üzerine çalışmalar yapıyor.

Uzmanlık alanı; Kişisel Farkındalık, Kendini Tanıyabilmek, Eğitim Alanındaki tüm konulara yönelik eğitimler ve konferanslar üzerinedir.

 

 

Referanslarımız

Bize UlaşınBu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.Sosyal Medya :